map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 645 45 15
 
 
 
sobota, 14 lipiec 2018 14:31

Czym jest dla mnie Boża Miłość ?

Bożą Miłość długo postrzegałam jako coś na co muszę sobie zasłużyć poprzez dobre uczynki, nienaganne postępowanie itp. Ciągle mi się wydawało, że muszę jakoś sobie zaskarbić miłość Pana Boga. Jednak Bóg widzi to całkiem inaczej … Jego miłość jest za darmo. On umiłował mnie jeszcze przed moim poczęciem. Z miłości do mnie wydał na ukrzyżowanie swojego umiłowanego Syna, bym mogła być zbawiona. Tak naprawdę niczym nie jestem w stanie sobie zasłużyć na Jego Miłość. ale mogę Mu za to dziękować każdego dnia poprzez moje dobre uczynki, wyrozumiałość wobec innym, usłużność itp.

Zamiast się silić jak tu zasłużyć na Bożą Miłość, powinnam cały ten wysiłek przedłożyć na dziękczynienie.

wtorek, 28 listopad 2017 09:35

Macierzyństwo duchowe

Moje macierzyństwo duchowe, jako siostry klauzurowej, jest ogromną łaską, jest udziałem w macierzyństwie Maryi. Jej macierzyństwo-najwspanialsze i jedyne- jest bardzo dyskretne, uwalniające, wierne, czułe, bezinteresowne, ofiarne... Jest samą miłością.

wtorek, 21 listopad 2017 09:20

Po co mi klauzura ?

Klauzura daje szeroki horyzont dla mojej duszy. Stwarza ona ogromną  przestrzeń dla modlitwy, gdzie moja dusza czuje się jak ptak na niebie. Klauzura bardzo pomaga w uciszeniu zmysłów, myśli, serca, aby trwać w ciszy przed Bogiem. Klauzura jest jakby ogrodem Ducha Świętego, którego tylko On jest właścicielem i stróżem. Jest ziemią Boga. Klauzura ochrania samotność i bliskość dla relacji z Jezusem.

sobota, 11 listopad 2017 09:34

Cierpienie ...

Pozwala mi bardziej jednoczyć się z Jezusem Ukrzyżowanym. Jest jak dłuto w ręku rzeźbiarza (Boga), które sprawia, że z surowego kawałka drewna powstaje piękna rzeźba.

Cierpienie uczy mnie  pokory, cierpliwości, wytrwałości, zaufania Bogu. Sprawia, że jestem  bardziej wrażliwa na cierpienie innych.

sobota, 11 listopad 2017 09:09

Moja modlitwa

Wierne trwanie przy Jezusie nawet i wbrew wszelkim uczuciom. Głęboka ufność w to, że Pan Bóg zawsze wysłuchuje moje modlitwy ale czasami ich nie spełnia gdyż ma wtedy dla mnie coś o wiele lepszego niż to o co Go proszę.

sobota, 11 listopad 2017 08:49

Czym jest dla mnie Adoracja ?

Adoracja jest dla mnie spotkaniem dwóch kochających się osób – Jezusa i Oblubienicy, które rozumieją się bez słów. Jest także czasem wytchnienia, radości z Bożej obecności i doświadczania ogromu Jego miłości.

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej