Chciejmy w tym czasie zanurzyć się w rozmyślaniu o Eucharystii …
„Wśród Instytucji, które są chwałą Kościoła i ozdobą ziemi, godzi się, by niektóre były poświęcone Boskiej Eucharystii i przez specjalne zobowiązanie były oddane jej poznawaniu i czczeniu jej prawd i niewysłowionych cudów.(…)
Eucharystia to wielka tajemnica miłości Jezusa Chrystusa, Sakrament Jego Serca, arcydzieło Jego czułości, najwyższy stopień i tryumf Miłości, centrum i serce chrześcijaństwa, to fontanna czystych wód wytryskujących na życie wieczne, skarb nieporównywalny, gdzie dusza wierna może czerpać dowolnie i bez miary w bogactwa zbawienia, to cudowne streszczenie wszystkich dobrodziejstw Pana wszechmocnego i miłosiernego, to Miłość sama godna wielkiej miłości.”
Ojciec Bonawentura Heurlaut OFM Cap.
„O Królowo Aniołów, o Chóry Anielskie, których straży powierzone są przybytki, gdzie spoczywa najdroższy zakład Boskiej ku ludziom miłości, strzeżcie Przenajświętszy Sakrament od wszelkiej zniewagi świętokradztwa i napaści bezbożnych i zachowajcie Go dla serc miłujących aż do dnia wieczności. Amen”
