map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 645 45 15
 
 
 

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 br. w naszym kościele celebrowana była Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w elbląskiej szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

W świątyni zgromadzili się uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły, duchowy opiekun SPSK - ks. Ryszard Półtorak, nowy katecheta szkoły - ks. Mariusz Klimkowski. Po Eucharystii mogłyśmy wysłuchać krótkiego słowa podziękowania prezes SPSK, Wioletty Błasiak. Wszystkich związanych z SPSK otaczamy naszą codzienną modlitwą.

 

Wizyta biskupa

24 lipca 2014 r. naszą wspólnotę odwiedził nowy ordynariusz diecezji - ks. bp Jacek Jezierski.

Dzięki spotkaniu mogliśmy się wzajemnie zapoznać. Jesteśmy wdzięczne za obecność nowego Pasterza wśród nas i cenne wskazówki na temat życia duchowego, jakich nam udziela.

 

Uroczystość św. Klary

11 sierpnia 2014 r. obchodziłyśmy Uroczystość św. Matki Klary z Asyżu. Przygotowałyśmy się do niej podczas 9-dniowej nowenny. W dniu uroczystości uczciłyśmy naszą świętą Matkę, całując jej relikwie w czasie Eucharystii. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o nas w modlitwie i składali życzenia.

 

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej