map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 645 45 15
 
 
 
elblag

elblag

poniedziałek, 05 kwiecień 2021 18:28

Czas radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa

Niech Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa i okres wielkanocny, będą przepełnione wiarą, że Jezus przez Swoją śmierć, uwolnił nas od śmierci wiecznej, a krew Jego ran jest naszym uzdrowieniem. Niech te dni będą pełne nadziei w to, że On jest Światłem, które rozjaśnia wszelkie ciemne zaułki naszego życia. A także niech to będzie czas doświadczenia Jego miłości i bliskości. On tak bardzo nas kocha, że oddał swoje życie, abyśmy MY mieli życie !

Życzymy wielu łask, Błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa, oraz pokoju serca i radości z bycia chrześcijaninem. 
 
CIESZMY SIĘ I RADUJMY, BO JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ !!! ALLELUJA !!!   
czwartek, 25 luty 2021 14:45

Zmiana godzin otwarcia naszego Kościoła

Kościół pw. św. Jerzego jest otwarty codziennie tj. od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 6.30 - 18.00.

W tym czasie zapraszamy serdecznie na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Jezus czeka byś do Niego zajrzał/a choć na chwilkę !

sobota, 03 październik 2020 18:00

Uroczystość Świętego Ojca Naszego Franciszka

Dzisiaj, 4 października, uroczyście wspominamy św. Franciszka z Asyżu. 

Święty Franciszek (Jan Bernardone) urodził się w roku 1182 w Asyżu. Po lekkomyślnie spędzonej młodości, nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr postanowił iść za Chrystusem. Żył radami ewangelicznymi, ale szczególnie umiłował ubóstwo. Głosił ludziom przede wszystkim Bożą Miłość, gdyż widział, że "Miłość jest nie kochana". Założył trzy zakony : Zakon Braci Mniejszych, Zakon Sióstr Klarysek i Trzeci Zakon Świeckich. Pod koniec swojego życia otrzymał stygmaty ran Chrystusa (na stopach, na dłoniach i w boku). Zmarł 3 października 1226 roku w Porcjunkuli.

/ na postawie wstępu do Uroczystości św. Franciszka z Liturgii Godzin zakonów franciszkańskich /

 

Niech ten Święty Boży wyprasza nam u Boga potrzebne łaski - św. Franciszku, módl się za nami !

 

Wczoraj obchodziliśmy uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Jezus, który uroczyście przychodzi do nas podczas każdej Eucharystii, a my przychodzimy do Niego, "wyszedł" z kościoła by pobłogosławić nasze domy, miejsca pracy i nas samych. Niech to błogosławieństwo umacnia nas każdego dnia i będzie zaproszeniem do częstszego spotykania się z Nim na Eucharystii czy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jezus powiedział : <<Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał (...)>>

/ por. J 15, 16 /

Strona 1 z 18

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej

holy bible