map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 6454515
 
 
Msze Św. w naszym kościele: pn.-sob. - 12.00, niedziela- 8.00

GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA

Niedziela - Poniedziałek 6.30-20.00

Sobota 6.30-18.00

W tych godzinach zapraszamy na Adorację

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Sie 11, 2018

Uroczystość Świętej Klary

Św. Klara z Asyżu , której uroczystość dziś świętujemy, jest naszą główną patronką i Matką Duchową. Jej życie było piękne i spełnione. Całkowicie była zanurzona w Bogu, w kontemplacji Jezusa - Oblubieńca Ubogiego i Ukrzyżowanego. Boga Ojca poznaje i najczęściej w swoich pismach  nazywa  „Ojcem miłosierdzia”, doświadczając. Jej  serce przepełniała  wdzięczność wobec Niego za dar  powołania i życia, za „nadmierne miłosierdzie i miłość”. Klara była  uległa i posłuszna działaniu i prowadzeniu Ducha Świętego. Szczególne dla Klary jest także umiłowanie Eucharystii i zachęcanie sióstr do „maximum życia eucharystycznego”.  Ubóstwo, pokora, duch braterstwa, macierzyństwo duchowe( szczególnie wobec jej sióstr ), posłuszeństwo i szacunek wobec Kościoła i kapłanów- to  jedne z charakterystycznych rysów jej duchowości. Bóg  Ojciec hojnie ją ubogacił swoimi łaskami. Były to  to m in. dar uzdrawiania i uwalniania, dar modlitwy wstawienniczej, dar widzenia, cud rozmnożenia chleba dla sióstr, dar kontemplacji, zdecydowanie i odwaga wewnętrzna, czystość wiary, nienaruszone dziewictwo, i dar ogromnej cierpliwości, bowiem Klara przez 29 lat, do końca życia była bardzo chora.

Klara jest najczęściej przedstawiana w ikonografii z cyborium z Najświętszym Sakramentem. Podczas najazdu Saracenów, jak głosi podanie, Klara poprosiła Jezusa, by ochronił siostry. Jezus jej powiedział: ”Ja was zawsze strzec będę.” W  ten sposób klasztor sióstr jak i Asyż zostały ocalone. Ta obietnica Jezusa jest nadal aktualna i spełniana, bowiem Jego obecność w Najświętszym Sakramencie nam szczególnie towarzyszy.

 

Szczególny i pełen pokoju był moment śmierci św. Klary : nawiedziła ją Najświętsza Dziewica wraz z orszakiem Dziewic. Przed śmiercią Klara mówiła do swojej duszy:

” Idź bezpiecznie, ponieważ masz dobrą eskortę na drogę. Idź, ponieważ Ten, który cię stworzył, uświęcił cię, kochał cię czułą miłością, zawsze troszczył się o ciebie, jak matka o swego syna. A Ty, Panie, bądź błogosławiony za to,żeś mnie stworzył.” 

 (Z „Legendy o św. Klarze z Asyżu” Tomasza z Celano ) 

Ostatnio zmieniany środa, 22 sierpień 2018 09:10

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej

holy bible