map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 6454515
 
 
Msze Św. w naszym kościele: pn.-sob. - 12.00, niedziela- 8.00

GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA

Niedziela - Poniedziałek 6.30-20.00

Sobota 6.30-18.00

W tych godzinach zapraszamy na Adorację

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Sie 6, 2018

Święto Przemienienia Pańskiego

Święto Przemienienia Pana Jezusa na Górze Tabor dla nas, osób konsekrowanych jest szczególnie bliskie. Nasze życie w nieustannej Bożej Obecności, karmione Ciałem i Krwią Chrystusa, ogarnięte ciszą i klauzurą, nieustannie nas wewnętrznie przemienia. Otwiera nasze serca i uszy na głos Ojca, który zapewnia o swej miłości wobec nas i całego świata, który każdego dnia na nowo nas powołuje i posyła.

Dziś na Eucharystii Ksiądz Kapelan w kazaniu mówił o życiu duchowym, które jest podobne do wspinaczki górskiej. Droga ma być stroma, choć najkrótsza z możliwych, potrzebny jest przewodnik, duchowi przyjaciele i wspólnota, bo w górach czasem jest trudno i niebezpiecznie; warto też trzymać się wyznaczonych ścieżek, bowiem łatwo zbłądzić i co za tym idzie: błąkać się z dala od celu. Zachęcał nas do podjęcia tego trudu życia duchowego tą najtrudniejszą ścieżką. I zapewnił nas, że z wysokości osiągniętego szczytu, czyli zjednoczenia z Bogiem, inaczej będziemy postrzegać nasze codzienne krzyże.

Dziś także na Eucharystii nasza siostra M.Angela odnowiła swoje Śluby Święte na kolejny rok. Cieszymy się razem z naszą siostrą jej powołaniem i decyzją tej duchowej górskiej wspinaczki do samego Nieba.

 

"O miłości do Jezusa" - cytra i flet poprzeczny

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 sierpień 2018 07:18

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej

holy bible