map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 6454515
 
 
Msze Św. w naszym kościele: pn.-sob. - 12.00, niedziela- 8.00

GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA

Niedziela - Poniedziałek 6.30-20.00

Sobota 6.30-18.00

W tych godzinach zapraszamy na Adorację

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Cze 8, 2018

Jubileusz 10 - lecia święceń kapłańskich naszego czcigodnego Księdza Kapelana

"Kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego" św. Jan Maria Vianney

7.VI.2018 r. obchodziłyśmy 10 rocznicę święceń kapłańskich naszego czcigodnego Księdza Kapelana Marcina Pinkiewicza. Uroczysta Msza Święta była skromna, a zarazem piękna bowiem nic nie przysłoniło najważniejszej tajemnicy - narodzenia się Jezusa na Ołtarzu i Jego ofiary, w której wszyscy uczestniczyliśmy. Ksiądz Kapelan zaprosił nas do duchowej uczty: modlitwy eucharystycznej o kapłaństwie, której cały Kościół słuchał w nieporuszonej ciszy. Nakarmił nas Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa. Jesteśmy wszyscy wdzięczni Bogu Ojcu za dar Jego kapłaństwa i otaczamy Go nieustanną modlitwą.

"Gdybyśmy dobrze zrozumieli czym jest ksiądz na ziemi, umarlibyśmy: nie z przerażenia, lecz z miłości ...Bez księdza śmierć i męka Naszego Pana nie służyłaby do niczego. To ksiądz kontynuuje na ziemi dzieło zbawienia ...Na co zdałby się dom pełen złota, gdyby w nim nie było nikogo, kto otworzył by nam doń drzwi? Ksiądz ma klucze do skarbów niebieskich: to on otwiera bramy; on jest ekonomem dobrego Boga; zarządcą Jego dóbr ... Zostawcie parafie na 20 lat bez księdza, zagnieżdżą się w niej bestie ... Ksiądz nie jest kapłanem dla siebie, jest nim dla was" /św. Jan Maria Vianney/

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 25 sierpień 2018 13:11

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej

holy bible