map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 6454515
 
 
Msze Św. w naszym kościele: pn.-sob. - 12.00, niedziela- 8.00

GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA

Niedziela - Poniedziałek 6.30-20.00

Sobota 6.30-18.00

W tych godzinach zapraszamy na Adorację

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Maj 30, 2018

Msza Święta Neoprezbiterów

„Nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy.” Jezus (J 10, 29-30)

Wczoraj w naszym kościele gościłyśmy tegorocznych czcigodnych Księży Neoprezbiterów. Ubogacili nas oni swą modlitwą i obecnością. Udzielili nam prymicyjnego błogosławieństwa, dzieląc się z nami duchową sakramentalną niewinnością, którą otrzymali od Dobrego Boga w sobotę, w dniu święceń kapłańskich. Mając udział w ich łaskach, czujemy się także duchowo odnowione i umocnione. Niezmiernie radujemy się obecnością Jezusa Kapłana i dobrego Pasterza w naszych Kapłanach, szczególnie w Księżach Neoprezbiterach. Niech Matka Boża, Matka Kapłanów, nieustannie im towarzyszy i wspiera w ich najpiękniejszym powołaniu. My otaczamy ich cichą i stałą modlitwą.  

 

 

"Istnieje ścisły i całkowicie wyjątkowy związek między naszą umiłowaną Matką, a świętym Kapłanem, który się z Niej narodził, między Jej dziewictwem, a Jego kapłaństwem. Podczas gdy Maryja dawała Mu z siebie Ciało i Krew, które miały zostać wydane w ofierze, Jezus kształtował Jej dziewicze i kapłańskie serce, czynił Jej duszę złączoną w jedno, zdolną do złożenia duchowej ofiary, gdyż Maryja była pierwszą żywą hostią, którą trzykroć święty Kapłan-i zarazem jedyna naprawdę godna Ofiara-złożył Ojcu i Trójcy Świętej.(…)

 

 

Maryja jest obecna podczas każdej ofiary Mszy Świętej. Jej obecność jest tam konieczna, bowiem Maryja została włączona w ofiarę Chrystusa.(...)Maryja stała pod krzyżem swego Syna i nadal towarzyszy wszystkim kapłanom Jezusa, czy są oni tego świadomi, czy nie. Tak po prostu jest.” („Sekret bycia najmniejszym. Mała droga maryjna.”Marie de Fiesole)

 

„Gdy odstępuję od ołtarza, znajduję się, bardziej niż kiedykolwiek w objęciach Maryi, podobnie jak wtedy, gdy zdjęła Ciebie z Krzyża. Nie była kapłanem, lecz mogła wypowiedzieć słowa konsekracji tego Ciała i tej Krwi w sposób, w jaki nie wypowiedział ich nigdy żaden kapłan. Gdy trzymała Cię w ramionach, mogła powiedzieć, podobnie jak w Betlejem: <To jest moje Ciało i moja Krew. Nikt na całym świecie, poza mną, nie dał Mu ciała i krwi.>” (abp Fulton J. Sheen „Kapłan nie należy do siebie”)

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 sierpień 2018 18:38

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej

holy bible