map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 6454515
 
 
Msze Św. w naszym kościele: pn.-sob. - 12.00, niedziela- 8.00

GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA

Niedziela - Poniedziałek 6.30-20.00

Sobota 6.30-18.00

W tych godzinach zapraszamy na Adorację

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Mar 19, 2018

Uroczystość św. Józefa

Dzisiaj obchodzimy uroczystość wielkiego świętego - św. Józefa. Jest on wyjątkowym i niezastąpionym opiekunem oraz wsparciem, szczególnie w naszym życiu kontemplacyjno - klazurowym. Otaczamy Go serdecznym nabożeństwem i jesteśmy Mu niezmiernie wdzięczne za Jego opiekę. 

"Sądzę, że fakt, iż Maryja była Niepokalanie Poczęta i pełna łaski, musiał odzwierciedlać się w Jej twarzy, w Jej reakcjach i ogólnym zachowaniu (...) Mateusz ukazuje Józefa jako "sprawiedliwego",tzn. wrażliwego na sprawy Boże (...) Jak wielka musiała być cześć wobec Maryi i jak godna czci musiała być Maryja od maleńkości. Równocześnie reakcja ta (nie chciał narażać Maryi na zniesławienie gdy dowiedział się, że jest brzemienna) zarysowuje nam od razu pełny portret Józefa: wrażliwy na sprawy Boże, zatroskany bardziej o innych niż o siebie samego, zdolny zrozumieć i przebaczyć, zapanować nad sobą, by nie podjąć pochopnej decyzji, umiejący czekać i cierpieć samemu, by nie cierpieli inni, zdolny do ofiarnej miłości".

/Milczenie Maryi, Ignacio Larranaga/ 

Ostatnio zmieniany sobota, 24 marzec 2018 15:08

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej

holy bible