map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 645 45 15
 
 
 

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Gru 9, 2017

Niepokalane Poczęcie

Figura Matki Bożej z naszego kościoła Figura Matki Bożej z naszego kościoła

Wczoraj, 8.XII.2017 r., obchodziłyśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Jest to dla nas szczególne święto, ponieważ Matka Boża Niepokalana jest patronką naszego zakonu. Tego dnia także przypada kolejna rocznica założenia zakonu Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji.

"Bóg jest wszędzie, można Go więc znaleźć wszędzie, ale nigdzie Bóg nie jest bliższy stworzeniu i jego słabości dostępniejszy niż w Maryi, bo po to właśnie On w Nią zstąpił. Wszędzie indziej jest On Chlebem mocnych i Chlebem aniołów, ale w Maryi jest On Chlebem dzieci". /św. Ludwik Maria Grignion de Montfort/

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 grudzień 2017 15:56

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej