map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 645 45 15
 
 
 

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Gru 22, 2021

Rok św. Józefa w naszej wspólnocie ...

W 2021 roku, poświęconym szczególnie św. Józefowi, w naszej wspólnocie miało miejsce kilka ważnych dla nas wydarzeń …

 

 

 Zacznijmy od tego, że w kwietniu nasza s.M. Mirosława od Chrystusa Króla obchodziła Złoty Jubileusz – 50-lecie Ślubów Zakonnych. Eucharystii przewodniczył Biskup Ordynariusz, Jacek Jezierski.

Kolejnym wydarzeniem były majowe obłóczyny s. Renaty, która otrzymała nowe imię – s.M. Jolanta od Niepokalanej Matki Kościoła.

W lipcu nasza s. Paula zostało przyjęta do Postulatu.

 

 

 

 

 

 W sierpniu s.M. Michaela od Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, powiedziała Bogu swoje ostateczne „TAK” poprzez złożenie Ślubów Wieczystych. Eucharystia była bardzo uroczysta,    obfita w wiele obrzędów. Mszy Św. przewodniczył Biskup Ordynariusz, Jacek Jezierski w koncelebrze      z kilkoma kapłanami. Na Eucharystii byli również obecni zaproszeni goście : rodzina, przyjaciele i znajomi.  Deo Gratias !

 

Jeszcze jedno wydarzenie miało miejsce w grudniu. Nasza aspirantka, s. Ania, została przyjęta do Postulatu.

 

 

 

 

Nasze Siostry oddajemy pod szczególną opiekę św. Józefa i ufamy, że będzie im wypraszał u Boga potrzebne łaski.

 Chwała niech będzie Jezusowi w Przenajświętszym Sakramencie za to, że zechciał wybrać te Siostry do Swego Ogrodu i przyodziać je bogatą szatą powołania. Niech rozkwitają jako piękne kwiaty sycąc się blaskiem bijącym z Bożego Oblicza. Pan ma w swoim Ogrodzie równie piękne inne kwiaty. Możemy tu spotkać wiele wspaniałych róż, pachnących lilii i dorodnych storczyków. Także są na pozór zwykłe stokrotki, fiołki czy niezapominajki, bez których Ogród Pana byłby o wiele uboższy. Każda Siostra z naszej wspólnoty jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nieważne czy jest wspaniałą różą czy stokrotką. Pan kocha każdą bo jest Jego Oblubienicą.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 styczeń 2022 14:49

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej