map

ELBLĄG

mapul.Generała J. Bema 12 +48 55 645 45 15
 
 
 

Bogu niech będą dzięki przez Jezusa

w Przenajświętszym Sakramencie

Kwi 24, 2019

Zmartwychwstanie Pańskie

„Słowo i Chleb Eucharystii, tajemnica i dar paschalny, pozostają przez wieki jako nieustanna pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa! Dzisiaj , w święto Zmartwychwstania, my także powtarzamy z wszystkimi chrześcijanami na świecie: Zostań z nami, Jezusie, ukrzyżowany i zmartwychwstały! Zostań z nami, wierny Przyjacielu i pewna ostojo dla ludzkości kroczącej drogami czasu! Ty, żywe Słowo Ojca, wlej ufność i nadzieję w tych, którzy szukają prawdziwego sensu swojej egzystencji. Ty, Chlebie życia wiecznego, nasyć człowieka głodnego prawdy, wolności, sprawiedliwości i pokoju.” 

/ św. Jan Paweł II /

 

 

 

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei:<<Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie>>. Wtedy (niewiasty)  przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz te słowa wydawały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary.” 

(Łk 23, 5-12)

 

 

Zmartwychwstanie Jezusa …

„Nowina zbyt piękna, by można było w nią uwierzyć. Na tym polega chrześcijański paradoks: Jezus zmartwychwstał, lecz właśnie dlatego, że ta wspaniała nowina odpowiada na najgłębsze, najbardziej wewnętrzne oczekiwania duszy ludzkiej, rodzi się lęk przed uwierzeniem w nią, aby nie doszło do tego, że się uwierzy, a potem okaże się to oszustwem.

   Chyba, że stanie się to, co było udziałem Piotra, który po swojej zdradzie doświadczył przebaczenia w przelotnym spojrzeniu Jezusa i który właśnie dlatego nie był w stanie się powstrzymać, pozostać sobą, gorąco pragną spotkać się z Nim twarzą w twarz, żeby móc odczytać w Jego oczach, iż naprawdę dostąpił przebaczenia. Zatem tylko ktoś, znajdujący się w podobnej sytuacji do Piotra może być w stanie uwierzyć komuś, kto sprawia wrażenie, jakby majaczył. Dopóki nie zrodzi się lub przynajmniej nie ujawni to pragnienie przebaczenia, pełnego pojednania, bardzo trudno jest wyruszyć na drogę wiary. Kto nie ma sobie nic do zarzucenia, nie czuje takiej potrzeby. Musi pęknąć kamień serca pod wpływem łaski poznania własnego grzechu, by wreszcie można było przecisnąć się przez tę wąską szczelinę, która prowadzi do odkrycia zupełnie nowych rzeczywistości. Taki jest właśnie Piotr; tak mocno przepełnia go pragnienie rzucenia się w objęcia Temu, którego zdradził, że -jak mówi tekst-”powstawszy z martwych”(anastás), pobiegł do grobu.”

 

/ Innocenzo Gargano „Lectio divina do opisów zmartwychwstania." /

 

Ostatnio zmieniany środa, 24 kwiecień 2019 14:53

Numer konta bankowego

Nasz numer konta: PKO BP SA O/Elbląg
72 1020 1752 0000 0802 0056 8246

Kod do przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

O nas

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji prowadzą życie klauzurowe. Celem zamknięcia nie jest izolacja od świata zewnętrznego, lecz stworzenie odpowiedniego klimatu - ascezy, ciszy, skupienia, oderwania od doczesnych trosk i samotności, w którym mniszki będą mogły bez przeszkód oddawać się życiu kontemplacyjnemu, aby osiągnąć zjednoczenie z Bogiem.

czytaj więcej